Witamy
Login / Rejestracja
Plynny hover po najechaniu obrazka w jQuery

DACHÓWKI CEMENTOWE

Dachówka cementowa

Dachówka cementowa, inaczej betonowa wyglądem przypomina dachówkę ceramiczną, jest jednak wykonana z innego materiału - z piasku kwarcowego, cementu portlandzkiego, wody i pigmentów z tlenkami żelaza lub chromu. Porowatą powierzchnię dachówek cementowych trzeba zabezpieczyć: farbami akrylowymi, akrylowo-silikatowymi lub akrylowo-polimerowymi. Dachówki zabezpieczone farbami akrylowo-polimerowymi są najmniej nasiąkliwe i najbardziej odporne na mróz. Powierzchnia dachówek cementowych, niezależnie od typu farby, może być matowa, półmatowa lub z połyskiem.

Trwałość dachówki cementowej jest porównywalna z dachówkami ceramicznymi. Nie wymagają konserwacji, choć w zależności od jakości powłoki, może się na nich pojawiać nalot, rozwijać mech lub grzyby. Wówczas należy je raz na jakiś czas oczyścić z mchu i innych zanieczyszczeń odpowiednim środkiem. Dachówki cementowe są odporne na mróz, ale przed zakupem trzeba koniecznie sprawdzić, jaką gwarancję na mrozoodporność daje producent. Są tańszą alternatywą wobec dachówek ceramicznych, a jednocześnie nie są dużo droższe do blachodachówek.

Układanie dachówki cementowej jest możliwe na dachach o nachyleniu od 10 do 90 stopni, zalecane nachylenie połaci to 22-30 stopni). Na dachach o nachyleniu 10-30 stopni potrzebne jest szczelna warstwa wstępna, przy nachyleniu powyżej 60-65 stopni pojedyncze dachówki cementowe trzeba mechanicznie mocować do rusztu. Dachówka cementowa to jedno z cięższych pokryć dachowych - wykonane z niej pokrycie waży od 35 do 50 kg/m2. Dachówki układa się na łatach.

Źródło: http://infoladnydom.pl/

Dodaj Komentarz

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
RSS

Hurtowania budowlana

Okna dachowe

Dobra cena. Darmowy transport