Witamy
Login / Rejestracja
Plynny hover po najechaniu obrazka w jQuery

ESKADE FORUM 1,2,3,4 Jakich błędów unikać wykonując świetliki dachowe lub zadaszenia z poliwęglanu

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by Admin w AKCESORIA PORADNIKI
829 Wyswietleń

Opis

Więcej pomocnych informacji: jak wykonać solidne zadaszenie lub świetliki dachowe, oraz jakich błędów unikać podczas stosowania poliwęglanu znajduje się na naszej stronie http://www.eskade.pl/forum lub http://www.eskade.pl/
Dlaczego państwa świetlik jest dziurawy, zniszczony żółty a płyty poliwęglanowe tak mocno stały się podatne na działanie trudnych warunków atmosferycznych? Wypalone dziury przez słońce mikrouszkodzenia to częsty problem posiadaczy obiektów, w których niewłaściwie zamontowano poliwęglan. Powodów może być wiele, natomiast jednym z najczęstszych jest odwrotność w zamontowaniu płyt poliwęglanowych. Przedstawione problemy pojawiają się już po kilku latach, od kiedy poliwęglan został zamontowany a nie zaś po kilkunastu jak być powinno. Błąd ten jest bardzo kosztowny, ponieważ w większości sytuacji należy wymienić poliwęglan dużo szybciej niż podaje to producent. Podczas montażu płyt należy pamiętać, że najczęściej tylko jedna strona jest zabezpieczona i odporna na działanie promieni słonecznych UV. W przypadku niewłaściwego montażu poliwęglan narażony jest na ubytki w swojej strukturze, co prowadzi do przedwczesnej degradacji świetlika i powstawania dziur. Promieniowanie UV powoduje, że świetlik zaczyna nabierać żółtego koloru, co obniża jego walory estetyczne a przede wszystkim wytrzymałościowe. Rozpoczęty w ten sposób proces destrukcji staje się nieodwracalny. Przyjmuje się wprawdzie, że poliwęglan odporny jest na gradobicie w znacznym stopniu, jednak świetliki dachowe oraz zadaszenia pokryte poliwęglanem tak zniszczonym nie mają praktycznie żadnej wytrzymałości na niewielki nawet grad. Znamy przypadki gdzie degradacja poliwęglanu była tak daleko posunięta, że płyty poliwęglanowe nabrały takiej kruchości jak wafle. Spadające krople rzęsistego deszczu wybiły w płytach poliwęglanowych dziury. Trudno w takiej sytuacji przypuszczać, że okno dachowe, zadaszenie czy też klapa dymowa, pasma świetle lub nawet okna połaciowe zaopatrzone w taki poliwęglan będą stanowił jakiekolwiek ochronę przed gradem.
Jeżeli czeka nas montaż świetlików należy również pamiętać o odpowiednim doborze akcesoriów, ponieważ ich zły dobór może skutkować poważnymi problemami z ich użytkowaniem. Warto zwrócić uwagę, które profile do poliwęglanu stosowane są w przeszkleniach pionowych, które zaś mają zastosowanie w świetlikach. Na zdjęciach widoczne są świetliki dachowe, do których wykonania użyto profili zupełnie nienadających się do tego celu. Jeżeli profile do poliwęglanu mają za zadanie usztywnienie konstrukcji świetlika, oraz jego uszczelnienie to powinny one być szersze oraz sztywniejsze, powinny też posiadać miejsca na montaż uszczelek. Zarówno woda deszczowa jak i para wodna, która dostaje się do poliwęglanu komorowego może oznaczać, że w niedalekiej przyszłości komory poliwęglanu wypełnią się wodą, brudem czy też glonami. Tak wykonane prace świadczą o tym, że montaż świetlików, montaż zadaszenia jak i montaż poliwęglanu został źle przeprowadzony. Firma Eskade jest doświadczonym producentem świetlików dachowych i od kilkunastu lat mamy, na co dzień do czynienia z naprawami naświetli dachowych, które z niewiedzy lub braku staranności zostały źle wykonane. Otrzymujemy wiele zleceń na naprawę źle wykonanych prac: na pierwszym miejscu są to błędnie wykonane świetliki dachowe, a także zadaszenia z poliwęglanu, okna dachowe, oraz pasma świetlne i świetliki kopułowe. Kolejnym problemem jest nagminne zastosowanie folii na powierzchni płyt poliwęglanowych, która ma za zadanie zabezpieczyć płyty przed możliwością nadmiernego nagrzewania się wnętrza obiektu. Niestety folia na poliwęglan widoczna na zdjęciach także uległa destrukcji dodatkowo wchodząc w reakcję z przeszkleniem wulkanizując go. Dużo lepszym rozwiązaniem jest, gdy płyty są po prostu w mlecznym kolorze.

Dodaj Komentarz

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
RSS

Hurtowania budowlana

Okna dachowe

Dobra cena. Darmowy transport